Prominent & Leading Manufacturer from Faridabad, we offer heavy duty die punching machine and old and refurbished die punching machine all sizes.
₹ 951000 / Piece Get Latest Price
| Max Sheet Size | 25x37 inch |
| Sheet Thickness | 0.5–2 mm |
| Material | Iron |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Die Punching |
| Capacity | 900 Sheet/Hour |
| Power Source | Electric |
| Brand | Rainbow |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 610000 / Piece Get Latest Price
| Max Sheet Size | 20x30 inch |
| Sheet Thickness | 1–3 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Die Punch |
| Capacity | 900 Sheet/Hour |
| Power Source | Electricity |
| Brand | Rainbow |
| Voltage | 220 V |
Manoj Alok (CEO)
Rainbow Industries
Plot No - 56, Nangla Gujran, Saroorpur Industrial Area
Faridabad - 121004, Haryana, India